NCV4276DT33RKG
MFR.Part #
NCV4276DT33RKG
JLCPCB Part #
C904620
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 130uA 250mV@(250mA) 3.3V 400mA 40V 60dB@(100Hz) Fixed Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS