NCV4266ST33T3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV4266ST33T3G
JLCPCB Part #
C513031
Package
SOT-223
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 150mA 15mA 28V 3.3V 500mV@(150mA) 70dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS