NCV1117ST20T3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV1117ST20T3G
JLCPCB Part #
C895020
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 0.003%Vout 1 1.07V@(800mA) 1A 20V 2V 4.5mA 70dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS