NCP785AH150T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP785AH150T1G
JLCPCB Part #
C904529
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10mA 15V 18uA 450V 500uVrms 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS