NCP785AH120T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP785AH120T1G
JLCPCB Part #
C904528
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10mA 12V 17uA 420uVrms 450V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS