NCP752BSN28T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP752BSN28T1G
JLCPCB Part #
C892837
Package
TSOP-5-1.5mm
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 11.5uVrms 12uA 130mV@(200mA) 2.8V 200mA 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection TSOP-5-1.5mm Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS