NCP752ASN33T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP752ASN33T1G
JLCPCB Part #
C892831
Package
TSOP-5-1.5mm
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 11.5uVrms 12uA 200mA 3.3V 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Positive TSOP-5-1.5mm Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS