NCP720BMT110TBG
MFR.Part #
NCP720BMT110TBG
JLCPCB Part #
C892799
Package
WDFN-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V 110mV@(350mA) 350mA 35uVrms 5.5V 70dB@(1kHz) 80uA Fixed Positive WDFN-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS