NCP717BMX185TCG
MFR.Part #
NCP717BMX185TCG
JLCPCB Part #
C892765
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.85V 175mV@(300mA) 22uVrms 25uA 300mA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS