NCP716MT12TBG
MFR.Part #
NCP716MT12TBG
JLCPCB Part #
C892749
Package
WDFN-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 105uVrms 24V 3.2uA 63dB@(100kHz) 80mA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable WDFN-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS