NCP715SQ50T2G
MFR.Part #
NCP715SQ50T2G
JLCPCB Part #
C603775
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 24V 350mV@(50mA) 4.2uA 50mA 56dB@(100kHz) 5V Fixed Over Current Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS