NCP715SQ15T2G
MFR.Part #
NCP715SQ15T2G
JLCPCB Part #
C892748
Package
SOT-353
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 24V 260mV@(50mA) 3.2uA 50mA 56dB@(100kHz) 75uVrms Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable SOT-353 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS