NCP715SN50T1G
MFR.Part #
NCP715SN50T1G
JLCPCB Part #
C892746
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 190uVrms 230mV@(50mA) 24V 3.2uA 50mA 56dB@(100kHz) 5V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS