NCP715SN15T1G
MFR.Part #
NCP715SN15T1G
JLCPCB Part #
C892741
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 24V 3.2uA 50mA 56dB@(100kHz) 75uVrms Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS