NCP715MX33TBG
MFR.Part #
NCP715MX33TBG
JLCPCB Part #
C892737
Package
XDFN-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 140uVrms 230mV@(50mA) 24V 3.2uA 3.3V 50mA 60dB@(100kHz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable XDFN-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS