NCP715MX15TBG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP715MX15TBG
JLCPCB Part #
C892733
Package
XDFN-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.5V 24V 4.7uA 50mA 56dB@(100kHz) 75uVrms Fixed Positive XDFN-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS