NCP703SN18T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP703SN18T1G
JLCPCB Part #
C892695
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 12uA 13uVrms 300mA 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS