NCP699SN29T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP699SN29T1G
JLCPCB Part #
C892675
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 2.9V 300uVrms 350mV@(150mA) 40uA 50dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS