NCP692MN25T2G
MFR.Part #
NCP692MN25T2G
JLCPCB Part #
C892666
Package
DFN-6(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 145uA 190mV@(1A) 1A 2.5V 50uVrms 62dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS