NCP690MN15T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP690MN15T2G
JLCPCB Part #
C892652
Package
DFN-6(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 145uA 1A 290mV@(1A) 50uVrms 62dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS