NCP662SQ25T1G
MFR.Part #
NCP662SQ25T1G
JLCPCB Part #
C892639
Package
SC-82AB-4
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 100uVrms 2.5V 2.5uA 280mV@(100mA) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-82AB-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS