NCP603SN150T1G
MFR.Part #
NCP603SN150T1G
JLCPCB Part #
C892608
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.5V 145uA 150mV@(150mA) 300mA 50uVrms 62dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS