NCP600SN150T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP600SN150T1G
JLCPCB Part #
C892599
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 135uA 150mA 150mV@(150mA) 50uVrms 62dB@(120Hz) 9V Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS