NCP59151MN18TYG
MFR.Part #
NCP59151MN18TYG
JLCPCB Part #
C894999
Package
DFN-8-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 13.5V 300mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-8-EP(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS