NCP571SN12T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP571SN12T1G
JLCPCB Part #
C892596
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 12V 150mA 350mV@(10mA) 4uA Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS