NCP5661MN28T2G
MFR.Part #
NCP5661MN28T2G
JLCPCB Part #
C892587
Package
DFN-6-EP(3x3.3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.3mA 1A 1V@(1A) 2.8V 26uVrms 70dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6-EP(3x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS