NCP5661MN25T2G
MFR.Part #
NCP5661MN25T2G
JLCPCB Part #
C892586
Package
DFN-6(3x3.3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.3mA 1A 1V@(1A) 2.5V 26uVrms 70dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6(3x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS