NCP5661DT33RKG
MFR.Part #
NCP5661DT33RKG
JLCPCB Part #
C145538
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.3mA 1A 1V@(1A) 26uVrms 3.3V 65dB@(1kHz)、70dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS