NCP565D2T33G
MFR.Part #
NCP565D2T33G
JLCPCB Part #
C111527
Package
D2PAK
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.5A 1.5mA 3.3V 38uVrms 75dB 900mV@(1.5A) 9V Fixed Positive D2PAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS