NCP563SQ18T1G
MFR.Part #
NCP563SQ18T1G
JLCPCB Part #
C892571
Package
SC-82-AB
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 100uVrms 2.5uA 280mV@(80mA) 6V 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-82-AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS