NCP562SQ35T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP562SQ35T1G
JLCPCB Part #
C892568
Package
SC-82-AB
Description
-40℃~+85℃ 1 190mV@(80mA) 2.5uA 3.5V 6V 80mA Fixed Over Temperature Protection Positive SC-82-AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS