NCP562SQ25T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP562SQ25T1G
JLCPCB Part #
C892564
Package
SC-82-AB
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 2.5V 2.5uA 400mV@(80mA) 6V 80mA Fixed Positive SC-82-AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS