NCP5500DT33RKG
MFR.Part #
NCP5500DT33RKG
JLCPCB Part #
C154835
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 16V 230mV@(500mA) 3.3V 500mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS