NCP512SQ31T1
MFR.Part #
NCP512SQ31T1
JLCPCB Part #
C3744438
Package
SOT-353
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 180mV@(80mA) 180uVrms 3.1V 40uA 50dB@(1kHz) 6V 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-353 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators