NCP512SQ28T2G
MFR.Part #
NCP512SQ28T2G
JLCPCB Part #
C892537
Package
SC-88A(SOT-353)
Description
-40℃~+85℃ 1 180uVrms 2.8V 200mV@(80mA) 40uA 50dB@(1kHz) 6V 80mA Fixed Positive SC-88A(SOT-353) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS