NCP512SQ22T2G
MFR.Part #
NCP512SQ22T2G
JLCPCB Part #
C184712
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 180uVrms 2.2V 240mV@(80mA) 40uA 50dB@(1kHz) 6V 80mA Fixed Positive SC-88A(SOT-353) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS