NCP512SQ18T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP512SQ18T2G
JLCPCB Part #
C892534
Package
SC-88A(SOT-353)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 180uVrms 40uA 450mV@(80mA) 50dB@(1kHz) 6V 80mA Fixed Over Current Protection Positive SC-88A(SOT-353) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS