NCP508MT18TBG
MFR.Part #
NCP508MT18TBG
JLCPCB Part #
C892518
Package
WDFN-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 100nA 39uVrms 50mA 70dB@(1kHz) 7V Fixed Positive WDFN-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS