NCP502SQ28T2G
MFR.Part #
NCP502SQ28T2G
JLCPCB Part #
C233198
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 180uVrms 2.8V 40uA 55dB@(1kHz) 80mA 850mV@(80mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS