NCP502SQ27T2G
MFR.Part #
NCP502SQ27T2G
JLCPCB Part #
C892508
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 2.7V 55dB@(1kHz) 80mA Fixed Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS