NCP502SN28T1G
MFR.Part #
NCP502SN28T1G
JLCPCB Part #
C892496
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 180uVrms 2.8V 40uA 55dB@(1kHz) 80mA 850mV@(80mA) Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS