NCP500SN27T1G
MFR.Part #
NCP500SN27T1G
JLCPCB Part #
C892485
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 185uA 190mV@(150mA) 2.7V 50uVrms 62dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS