NCP500SN25T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP500SN25T1G
JLCPCB Part #
C892483
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 180uA 190mV@(150mA) 2.5V 50uVrms 62dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS