NCP4640H033T1G
MFR.Part #
NCP4640H033T1G
JLCPCB Part #
C3743791
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 20uA 3.3V 30dB@(1kHz) 36V 50mA 700mV@(20mA) 80uVrms Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS