NCP382LD15AAR2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP382LD15AAR2G
JLCPCB Part #
C904496
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1.5A 2 2.5V~5.5V 80mΩ SOIC-8 Power Distribution Switches ROHS