NCP177BMX135TCG
MFR.Part #
NCP177BMX135TCG
JLCPCB Part #
C892277
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.35V 295mV@(500mA) 5.5V 500mA 54uVrms 60uA 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS