NCP163ASN250T1G
MFR.Part #
NCP163ASN250T1G
JLCPCB Part #
C603655
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 175mV@(250mA) 2.5V 250mA 5.5V 6.5uVrms 92dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS