NCP163AFCT180T2G
MFR.Part #
NCP163AFCT180T2G
JLCPCB Part #
C603646
Package
WLCSP-4(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 12uA 180mV 250mA 5.5V 6.5uVrms 92dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WLCSP-4(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS