NCP163AFCS250T2G
MFR.Part #
NCP163AFCS250T2G
JLCPCB Part #
C895745
Package
WLCSP-4(0.64x0.64)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 110mV@(250mA) 12uA 2.5V 250mA 5.5V 6.5uVrms 92dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WLCSP-4(0.64x0.64) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS