NCP161BFCT185T2G
MFR.Part #
NCP161BFCT185T2G
JLCPCB Part #
C895734
Package
WLCSP-4(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.85V 10uVrms 18uA 290mV@(450mA) 450mA 5.5V 98dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WLCSP-4(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS